Szkoła Podstawowa nr 29

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 7505
 • Do końca roku: 131 dni
 • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Nowości

Nowości

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie nastąpił dalszy ciąg ceremonii, w której wzięli udział tegoroczni absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas I – VII.

Podczas akademii zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów i reprezentanci szkoły.

 Część  artystyczną rozpoczęła klasa III, a po niej po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy ósmej. Były popisy wokalne i artystyczne z nutką humoru i odrobiną nostalgii - wzbudziły wzruszenie i radość.

Następnie siódmoklasiści – tradycyjnym echem -  pożegnali starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły. Tegoroczne pożegnanie klasy ósmej zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Dedykujemy im słowa piosenki:

„Do widzenia Przyjaciele,

wspólnych spraw mieliśmy wiele.

Dziś ta nitka się urywa,

coś się kończy a coś się zaczyna…”

 


 

 

Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

 

 

Sprawozdanie z przeprowadzenia XX dzielnicowego konkursu origami  „KWIATY DLA MAMY”

 

Dnia 17.06.2019r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu zorganizowanego przy współudziale Rady Osiedlowej Łabędy.

 

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z  czterech  placówek edukacyjnych: SP nr 32, SP nr 38, SP nr 29 i przedszkola nr 34 w Gliwicach. Komisja wyróżniła 13 prac. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. 

 

Dzień Sportu

 

 

Talent Show

 

 

Bieg po Kremówkę

12.06.2019r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w cykl 20 wydarzeń przygotowujących do obchodów 20 rocznicy wizyty paieża Jana Pawła II i pobiegli w "Biegu po kremówkę". Mimo ogromnego upału rywalizacja była zacięta, ale zakończona sukcesem - aż 4 naszych uczniów stanęło na podium i zdobyło okolicznościowe statuetki. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale i oczywiście kremówki - wielkie brawa dla reprezentantów naszej szkoły.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Festyn z okazji Dnia Dziecka
 

Tegoroczny festyn szkolny – zorganizowany z okazji Dnia Dziecka - okazał się niezwykle udanym projektem.

Na wszystkich uczniów szkoły czekało wiele atrakcji. Było stoisko z ciekawą – tanią książką, malowanie twarzy przez uczennice klasy VII. Jak zwykle ogromne powodzenie miały wszystkie gry i zabawy sportowe oraz konkursy plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kulinarne.

Kolejny raz całą szkołą mogliśmy wspólnie spędzić czas, bawiąc się i rozmawiając.


 
 
 
 
 
 
 

 

 

Święto Wolności i Solidarności

4 czerwca obchodzony jest Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Święto ustanowiono w 2013 roku, aby  upamiętnić pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, które odbyły się w czerwcu 1989 roku.  To był ważny dzień dla Polski, bo kraj wkroczył na drogę do demokracji.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w warsztatach, których celem było podkreślenie, jak istotne były to wybory i jakie zmiany przyniosły.

Punktualnie o godzinie 12.00 włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody święta i wspólnie na placu szkolnym odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”.

 

 

 

Pokaz talentów

Dnia 24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Pokaz Talentów. Uczestniczyło w nim 29 uczniów z klas I-VIII. Były piękne rysunki, piosenki, tańce, pokaż judo, podbijanie piłki, rzeźby z plasteliny a nawet dinozaur z papieru. Komisja oceniła pokazy i wyłoniła zwycięzców.

 

 

Warsztaty pt.: "Symbole Unii Europejskiej".

 

 Dnia 16.05.2019r. uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 "Symbole Unii Europejskiej".      

 

 

 

Memoriałowy Turniej Koszykówki im. T. Kaczmarka

 

 

 

Dzielnicowy konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę wielkanocną

 Nasza szkoła organizowała konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej uczniów. Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą i rozwijanie kreatywności uczniów.

Uroczystość wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 25.04.2019r. o godzinie 12 w Szkole Podstawowej nr 29 w Gliwicach.

 

Kółko czytelniczo – plastyczne

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach koła czytelniczo – plastycznego prowadzonego w oparciu o autorski program pt.: „Droga
do wyobraźni”. Program jest skierowany do uczniów klas I-III. Realizowany podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych raz w tygodniu  w wymiarze jednej godziny dydaktycznej. Treści w nim zawarte są dostosowane do  potrzeb i możliwości uczniów. Głównym założeniem programu jest rozwijanie wyobraźni dziecka, jego umiejętności artystycznych oraz wdrożenie do częstych kontaktów z książką. W szkole w budynku klas I – III jest zorganizowana wystawa wytworów plastycznych uczniów uczęszczających na zajęcia.

 

III Dzielnicowy turniej rzucanki siatkarskiej na przywitanie wiosny

26 marca 2019r. uczniowie SP nr 29 zajęli 3 miejsce w III Dzielnicowym turnieju rzucanki siatkarskiej na przywitanie wiosny.

 

 

Dzień postaci z bajek

 Dnia 25.03.2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Wszyscy chętni uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek. Nasze spotkanie rozpoczęło się prezentacją pięknych strojów. Później uczniowie wykonywali różne ciekawe zadania związane ze znanymi bajkami – układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie zagadek itp. Były również tańce i zabawy ruchowe. Na zakończenie każda klasa wykonała plakat pt.:
„ W świecie bajek”, które ozdabiają korytarz szkolny.

 

 

STOP HCV

 W dniu 20 marca odbyło się spotkanie profilaktyczne „ Stop HCV” w ramach programu edukacyjnego Podstępne WZW i Znamię? Znam je!  Przedstawienie skierowane było do rodziców, a przygotowali je uczniowie klasy VII. Celem  przedstawiania było zwiększenie wiedzy o czynnikach ryzyka, obrazie chorobowym i profilaktyce zakażeń HCV wśród młodzieży
i dorosłych. HCV to nazwa wirusa, który prawie u każdego zakażonego wywołuje przewlekłe zapalenie wątroby typu C.  Nieleczona choroba może doprowadzić do groźnych dla zdrowia i życia następstw. Zakażenie zazwyczaj przebiega bezobjawowo, co stwarza złudzenie, że nic się nie dzieje. Dlatego warto się pod tym kątem przebadać, bo od niedawna istnieje już skuteczne leczenie zakażeń wirusem HCV. Na pożegnanie rozdano wszystkim gościom ulotki  informacyjne  wskazujące na wagę problemu.

 

 

 

Spotkanie z opiekunem schroniska dla zwierząt

 Dnia 19 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem schroniska dla zwierząt. Pani opowiedziała dzieciom jaką funkcję pełni schronisko, w jaki sposób opiekować się zwierzętami, jak wygląda adopcja zwierząt. Zaproszony gość serdecznie podziękował za zgromadzoną karmę dla zwierząt, którą przekazały dzieci. Główną atrakcją dla uczniów podczas spotkania było wysłuchanie fragmentu książki Holly Webb „ Ktoś ukradł Prążka” czytanej przez naszego gościa w ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

 

 

 

 

I Międzyszkolny Konkurs Na Rodzinną Palmę Wielkanocną

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie na rodzinną palmę wielkanocną. Technika wykonania dowolna np. wstążka, bibuła.

Minimalna wysokość palmy to 50 cm. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie indywidualni, grupy rodzinne lub szkolne.

 • Prace konkursowe powinny być opisane komputerowo na trwale zamocowanej wizytówce zawierającej: imię i nazwisko autora/autorów, nazwę i nr telefonu szkoły, którą autor/autorzy reprezentuje/reprezentują, imię i nazwisko opiekuna szkolnego;

Razem z pracą należy złożyć zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych oraz fotografowanie prac w celach promocji w/w konkursu.

Wykonaną Palmę Wielkanocną należy przynieść do Sekretariatu Szkolnego w terminie od 27.03 do 5.04.2019r.

 • O wynikach konkursu i terminie rozdania nagród uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie. 
 • Informacja będzie zamieszczona na stronie internetowej organizatora.
 • Odbiór prac po zakończeniu wystawy w terminie 27 – 28 .04.2019r.
 • Prace nieodebrane w terminie przechodzą na własność szkoły.
 •  

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

 

Świętowanie rozpoczęliśmy od dostarczenia organizmowi zdrowych kalorii w postaci wiosennych, kolorowych potraw. Uczniowie z dużą wprawą przygotowali porcje zdrowych kanapek, sałatek, jajek faszerowanych a nawet rzeźby owocowe.

 

Potem wybraliśmy na spacer, aby poszukać pierwszych oznak wiosny. Wypatrzyliśmy piękne, kolorowe krokusy i przebiśniegi! Aby upewnić się, że wypędzimy zimę, zabraliśmy ze sobą kolorowe gaiki.

Teraz pozostaje tylko czekać na wiosnę…

 

 

Konkurs matematyczny Kangur

21 marca w naszej szkole odbędzie się konkurs matematyczny Kangur. Wszystkim osobom biorącym udział życzymy powodzenia :)

 

 

 

 

Spotkanie z Janem Melą

W środę, 13 marca uczniowie klas V, VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z Jaśkiem Melą w ramach projektu Pozytywni.Gliwice.pl.

 

Dzień Kobiet 

Z okazji tego szczególnego dnia  życzymy
wszystkiego najlepszego,
spełnienia wszystkich marzeń
zarówno tych malutkich,
jak i troszkę większych.
:)

 

 

Tłusty czwartek 28 luty 2019r. 

 

My jesteśmy pączki małe,

W tłusty czwartek doskonałe!

Posypane słodkim cukrem

lub polane białym lukrem.

Wszyscy dziś po nas sięgają,

Z apetytem zajadają!

 

 

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie pysznych pączków dla uczniów i pracowników szkoły :)

 

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki, z tej okazji p. Kornaś zaprezentowała krótki film o życiu biskupa św. Walentego.

Rozdane zostały walentynki i lizaki ufundowane przez Radę Rodziców.

 

 

 

Bal karnawałowy w kl. 1-3

W czwartek, 7 lutego w klasach 1- 3 odbył się, jak co roku, Karnawałowy Bal Przebierańców. Dzieci bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w grach i zabawach, tańczyły w parach. Zabawa była wyśmienita, dzieci zakończyły pierwszy semestr zmęczone, ale szczęśliwe.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w kl. 1-3

 21 stycznia w naszej szkole powitaliśmy niezwykłych gości- Babcie i Dziadków uczniów klas 1- 3. Wnukowie przygotowali wzruszający występ artystyczny, a na koniec w podziękowaniu za miłość i poświęcenie wręczyli swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie i pieczołowicie wykonane medale „Dla najlepszej Babci” i „Dla najlepszego Dziadka”.

 

 

 

 

Wyjście na łyżwy kl. IVa

 

 

 

 

 

 

 

Bal karnawałowy 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia Pana Kleksa

30 stycznia uczniowie z kl. I-IV wraz z wychowawcami brali udział w Akademii Pana Kleksa. Dzieci zostały zaopatrzone w niezbędne piegi oraz kotyliony, dzięki którym mogli wkroczyć do bajkowego świata. W trakcie spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach kleksografii, czytaniu kultowych bajek oraz wspólnym śpiewaniu przebojów znanych z filmu. Odbyły się również alchemiczne pokazy, w wyniku których powstała słynna w Akademii Jadalna Zupa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcja WF w plenerze

 

 

 

 Wigilie klasowe 2018

 

 

 

Przerwa świąteczna

23 - 31 grudnia 2018 r - zimowa przerwa świąteczna

 

 

 

IV Turniej Mikołajkowy z koszykówki (dziewcząt)

 

 

 

Kiermasz świąteczny i wspólne kolędowanie

12 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd bożonarodzeniowych, który rozpoczął się czytaniem fragmentów Pisma Świętego. Następnie każda z klas I - VIII zaśpiewała wybraną kolędę. Po wspólnym kolędowaniu rodzice wraz z dziećmi mieli czas na skorzystanie z kawiarenki i zakup ozdób świątecznych na kiermaszu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za przybycie i zaangażowanie.

 

 

 


 

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI

 

 

Uczniowie najmłodszych klas wraz z rodzicami 10.12.2018r. wzięli udział w warsztatach plastyczny. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.  Spotkanie minęło w radosnej i miłej atmosferze, a uczniowie wraz z rodzicami wykonali przepiękne ozdoby świąteczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

 

 


 

 

Podziękowanie dla szkoły za udział w Szlachetnej Paczce

 

 


 

 

Pieczenie pierniczków kl. V - VIII

 

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki  i innych przedświątecznych przygotowań. Aby poczuć tę świąteczną atmosferę, zorganizowane zostały w naszej szkole „Warsztaty pieczenia świątecznych pierników”.

 

W piątkowe popołudnie 7 grudnia w szkolnej pracowni technicznej odbyły się zajęcia,  w czasie których uczniowie klas V - VIII mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych,  świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielkim entuzjazmem wałkowały - przygotowane wcześniej przez p. Zofię Drewniok  i Kubę z klasy VII -  ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty. Upieczone pierniczki dekorowały jadalnymi ozdobami i lukrem.

 

Z upieczonych ciastek przygotowane zostaną „piernikowe paczki”, które można będzie zakupić na Kiermaszu świątecznym 12 grudnia.

 

Tegoroczne warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Panie: Zofia Drewniok, Marzena Młynek i Aleksandra Kozłowska mają nadzieję, że dzieci wykorzystają nabyte umiejętności i w swoich domach również upieką takie smakołyki.

 

 

 


 

Mikołajki klasy IV a

Z okazji dnia Św. Mikołaja klasa IV wybrała się do Zabrza na paintballa laserowego. Uczniowie mieli czas na wspólną integrację i dobrą zabawe.

Uwieńczeniem całego dnia było wyjście do Mc Donalda. Poniżej krótka fotorelacja.

 

 

 

 

 


 

 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

 

Dania 6.12. 2018r uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali tego wyjątkowego gościa, który sprawił, że ten dzień był pełen uśmiechu, radości i życzliwości. Uczniowie otrzymali piękne prezenty, za które śpiewająco podziękowały Świętemu Mikołajowi. Nasz gość złożył dzieciom obietnicę, że odwiedzi naszą szkołę w przyszłym roku.

 

 


 

Andrzejki

 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji  i obrzędów ludowych.  Wróżby pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji, a odgadywanie kształtu w woskowym odlewie wymaga czasem ogromnej kreatywności!

 Zgodnie z tą tradycją w naszej szkole odbyła się zabawa, podczas której chętni do poznania przyszłości tłumnie odwiedzali „salony wróżb”  przygotowane przez uczniów klas VII – VIII. Przepowiednie często były bardzo zaskakujące, więc zainteresowanych nie brakowało!

 Druga część spotkania andrzejkowego rozegrała się na sali gimnastycznej. Uczestnicy mieli okazję ruszyć do tańca i przećwiczyć skomplikowane układy choreograficzne.

 


 

 Andrzejki kl. I - III


Tradycyjnie już, 30 listopada zorganizowaliśmy andrzejki dla naszych uczniów. Były opowiadania andrzejkowe, dzieci dowiedziały się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Najwięcej emocji dostarczyła wróżba, która zdradzała imię przyszłej żony lub męża. Dzieci z wypiekami na twarzy chciały się na końcu dowiedzieć, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, a który chłopiec  pierwszy się ożeni. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a na końcu dzieci dostały słodki poczęstunek.

 


 

Muzeum Odlewnictwa Artystycznego


Dnia 28.11.2018r. klasy IV i V wraz z wychowawcami udały się na warsztaty świąteczne do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach przy ulicy Bojkowskiej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia projekcji dotyczącej historii ręcznie wykonywanych szopek, zwanych betlejkami. W części warsztatowej każde z dzieci wykonało własną betlejkę.