• Do wakacji: WAKACJE!!!
  1. Start
  2. Wolontariat

Wolontariat

1. Szlachetna paczka ( Szlachetna Paczka – ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej źródło: Wikipedia) W bieżącym roku szkolnym uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami postanowili wesprzeć "Szlachetną Paczkę". W ramach akcji zbierana jest odzież, żywność trwała, elementy wyposażenia mieszkania (np. pościel, ręczniki, koce, poduszki), środki czystości, pomoce szkolne. Bliższych informacji udziela szkolny koordynator akcji p. Kornaś

2. Góra Grosza po raz kolejny w bieżącym roku szkoła przystąpi do akcji, która będzie trwała w dniach od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja ma:
  • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej (źródło: http://towarzystwonaszdom.pl/xixedycja/)
Odpowiedzialni: Samorząd uczniowski i opiekun SU

3. WOŚP - w bieżącym roku szkolnym, uczniowie klasy 7 i 8 zdecydowali się przystąpić do zbiórki podczas 27 Finału WOŚP 13 stycznia 2019 roku. Zebrane pieniądze zasilą konto Fundacji, która następnie zakupi sprzęt dla szpitali specjalistycznych dziecięcych.