Szkoła Podstawowa nr 29

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 7508
  • Do końca roku: 131 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O placówce

O placówce

 

Szkoła jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do godziny 17.00.

 

,,Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

Program ma propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Od roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła bierze udział  w nowym „Programie dla szkół”, dzięki któremu dzieci rozpoczynając naukę w szkole uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, a w szczególności poznają walory diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

W nowym programie szkolnym mogą uczestniczyć dzieci z klas I–V szkół podstawowych.
W roku szkolnym 2018/2019 program obejmuje ok. 54 uczniów. Dzieci otrzymują bezpłatnie, kilka razy w tygodniu przez 20 tygodni w roku szkolnym, owoce i warzywa oraz soki, a także mleko i przetwory mleczne. Aby zwiększyć atrakcyjność i skuteczność programu rozszerzono katalog produktów, tak aby dzieci miały możliwość poznać i polubić nowe smaki. Program ma kreować prozdrowotne postawy i zachowania dzieci, dlatego  udostępniane im są produkty o wysokich walorach zdrowotnych, świeże i niskoprzetworzone:

    - owoce (jabłka, gruszki, truskawki, śliwki) i warzywa (marchew, rzodkiewki, papryka, pomidorki, kalarepa) oraz soki,

    - mleko spożywcze oraz naturalne produkty mleczne: jogurt, kefir, serek twarogowy.

Aby skutecznie kształtować nawyki żywieniowe dzieci samo udostępnianie im produktów nie wystarczy. Dlatego dzieci będą uczestniczyły w specjalnych działaniach edukacyjnych prowadzonych zgodnie z wytycznymi MEN przez szkoły, a mającymi na celu naukę samodzielnego dokonywania właściwych wyborów żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat pochodzenia owoców i warzyw oraz produktów mlecznych, zdrowej diety i innych powiązanych zagadnień.

 

 

 

Podmiot działalności i kompetencje

 

Działaność edukacyjna na poziomie szkoły postawowej.

W szkole jest osiem oddziałów po jednym na każdym poziomie.

 


Prowadzimy kółko zainteresowań: przedmiotowe. 

 

Szkoła współpracuje z:

1. Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach

2. Młodzieżowym Domem Kultury

3. Radą Rodziców

4. Świetlicą Socjoterapeutyczną

5. Strażą Miejską

6. Policją